-Subvencións de creación audiovisual para o desenvolvemento e promoción do talento audiovisual galego: adxudicación

[09/07/2020] A Axencia Galega das Industrias Culturais (Agadic) da Consellería de Culura e Turismo fai pública a relación de proxectos subvencionados, contías adxudicadas e puntuacións obtidas ao abeiro da convocatoria de axudas de creación audiovisual para o desenvolvemento e promoción do talento audiovisual galego, publicada no DOG núm. 242 do 20 de decembro de 2019 e ampliada pola modificación publicada no DOG núm. 127 do 29 de xuño de 2020:


Modalidade A, escrita de guión
 

Exp. Solicitante Proxecto Subvención
133 Lucía Estévez González As defensas 5.000 €
139 Santos Díaz Antón Só o ruído pode salvarnos 5.000 €
64 Ángel Santos Touza Así chegou a noite 5.000 €
23 Roberto González Méndez Atlántico ceo 5.000 €
34 Giselle Llanio Rosabal Vidas perras 5.000 €
27 María Inés Cuadrado López A cotío 5.000 €
45 Rubén Coca Lasen Detrás da luz 5.000 €
81 Iria Fernández Sobrado Aquagym 5.000 €
 

Modalidade B, realización de curtametraxe
 
Exp. Solicitante Proxecto Subvención
22 Iván Díaz Nespereira Pellos 6.000 €
144 Carla Fernández Andrade Ningún río me protexe a min 6.000 €
142 Avelino David Fidalgo Omil Sandwich cat 6.000 €
38 Marta Rodríguez Valverde O tempo no que non fun eu 6.000 €
72 Sara Pisos Gutiérrez Cartas pra botar 6.000 €
58 Brandán Cerviño Abeledo A comuñón da miña prima Andrea 6.000 €
126 Irene Basanta Pin Somos cárcere 6.000 €
80 Borja Santomé Rodríguez Solanácea 6.000 €
 

Modalidade C, realización de longametraxe
 
Exp. Solicitante Proxecto Subvención
29 Sétima S. Coop. Galega Cando toco un animal 30.000 €
93 Gaitafilmes, S.L. Verbena 30.000 €
62 Carlos Martínez-Peñalver Mas Serra da Estrela 30.000 €

 
Comisión de valoración dos proxectos da modalidade A
Vogais: Celia Parra Díaz, Sara Gómez Iglesias e Jaime Pena Pérez
Secretaria: María Dolores Meijomín Rodríguez
 
Comisión de valoración dos proxectos das modalidades B e C
Vogais: Natividade Juncal Portas, Pela del Álamo Herrera e José Manuel Sande García
Secretaria: María Dolores Meijomín Rodríguez

-Relación de proxectos subvencionados, contías concedidas e puntuacións das propostas