<<   Outubro 2017   >>
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

Localidade

Espazo

Tipo

Compañia / Grupo

Outubro 2017

 FEIRA DO LESTE

Tras Tannhäuser

Teatro

01-10-2017 ás 18.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

Centro Dramático Galego. En Residencia | Dramaturxente

 GHAZAFELHOS

Camiñando entre estrelas

Teatro (PI)

01-10-2017 ás 12.30 h

Teatro del Andamio

A Coruña

Rede Galega de Salas

 GHAZAFELHOS

Camiñando entre estrelas

Teatro (PI)

01-10-2017 ás 18.00 h

Teatro del Andamio

A Coruña

Rede Galega de Salas

 CIRK ABOUT IT

El Apartamento

Novo Circo (PI)

01-10-2017 ás 12.00 h

sala principal

Ourense

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 EDUCATEATRO PRODUCIÓNS

O mundo máxico de Pinocho

Teatro (PI)

01-10-2017 ás 17.00 h

Multiúsos da Xunqueira

Redondela

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 EDUCATEATRO PRODUCIÓNS

O mundo máxico de Pinocho

Teatro (PI)

01-10-2017 ás 19.00 h

Multiúsos da Xunqueira

Redondela

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 BALLERINA

De Éric Warin e Éric Summers

Audiovisual

01-10-2017 ás 18.00 h

Auditorio Municipal

Cedeira

Cinemas de Galicia

 EU, DANIEL BLAKE

De Ken Loach

Audiovisual

01-10-2017 ás 19.00 h

Casa da Cultura Manuel Lueiro Rey

O Grove

Cinemas de Galicia

 BELLE DORMANT

De Adolpho Arrietta

Audiovisual

02-10-2017 ás 20.30 h

Cineclube Padre Feijoo (Biblioteca Pública Nodal)

Ourense

Extensión do Centro Galego de Artes da Imaxe (CGAI)

 BELLE DORMANT

De Adolpho Arrietta

Audiovisual

02-10-2017 ás 23.00 h

Cineclube Padre Feijoo (Biblioteca Pública Nodal)

Ourense

Extensión do Centro Galego de Artes da Imaxe (CGAI)

 L'INHUMAINE

Ciclo Cine Francés

Audiovisual

03-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 L'INHUMAINE

Ciclo Cine Francés

Audiovisual

03-10-2017 ás 20.30 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 IKARIE XB-1

De Jindrich Polák

Audiovisual

03-10-2017 ás 19.30 h

Cineclube Valle-Inclán (Casa do Saber)

Lugo

Extensión do Centro Galego de Artes da Imaxe (CGAI)

 DIARIO DE INVIERNO

Ciclo Fernando Rey

Audiovisual

04-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 DIARIO DE INVIERNO

Ciclo Fernando Rey

Audiovisual

04-10-2017 ás 20.30 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 SEMINARIO CORPO E VIBRACIÓN

Con Javier Martín

Varios

04-10-2017 ás 10.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

Centro Dramático Galego. En Residencia | Dramaturxente

 CONVERSA: REPERTORIO E INVESTIGACIÓN

Con Javier Martín e Antón Lopo

Varios

04-10-2017 ás 18.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

Centro Dramático Galego. En Residencia | Dramaturxente

 BERBERIAN SOUND STUDIO

De Peter Strickland

Audiovisual

04-10-2017 ás 19.30 h

Cineclube Lumière (Auditorio Municipal)

Vigo

Extensión do Centro Galego de Artes da Imaxe (CGAI)

 IBUPROFENO TEATRO

O Furancho

Teatro (PA)

05-10-2017 ás 20.30 h

Sala Bahía

Foz

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 BUTACAZERO

Voaxa e Carmín

Teatro (PA)

05-10-2017 ás 21.00 h

Teatro Principal de Pontevedra

Pontevedra

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 ESE OSCURO OBJETO DEL DESEO

Ciclo Fernando Rey

Audiovisual

05-10-2017 ás 20.30 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 BLUES DO PAÍS

Blues do País en concerto

Musica (PA)

06-10-2017 ás 22.00 h

Borriquita de Belém

Santiago de Compostela

Rede Galega de Música ao vivo

 LA TRONKA JAZZ QUARTET

La Tronka Jazz Quartet en concerto

Musica (PA)

06-10-2017 ás 21.00 h

La casa de arriba

Vigo

Rede Galega de Música ao vivo

 JAVIER MARTÍN

O estado cru

Danza (PA)

06-10-2017 ás 20.30 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

Centro Dramático Galego. En Residencia | Dramaturxente

 IGMIG

Ai, que lío

Musica (PA)

06-10-2017 ás 22.30 h

Sala Super 8

Ferrol

Rede Galega de Música ao vivo

 TITERES ALAKRÁN

Os soños na gaiola

Teatro (PI)

06-10-2017 ás 19.00 h

Sala Gurugú

A Coruña

Rede Galega de Salas

 TERRORISMO DE AUTOR

Valientes (propaganda para la escena)

Teatro (PA)

06-10-2017 ás 22.00 h

Teatro Ensalle

Vigo

Rede Galega de Salas

 PRODUCIÓNS TEATRÁIS EXCÉNTRICAS

A Cabeza do Dragón

Teatro (PA)

06-10-2017 ás 21.00 h

Auditorio Municipal Cine Alovi

As Pontes de García Rodríguez

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 CARAMUXO TEATRO

Ela

Teatro (PI)

06-10-2017 ás 19.30 h

Fórum Metropolitano

A Coruña

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 GRUPO CHÉVERE

Goldi libre!

Teatro (PA)

06-10-2017 ás 21.30 h

centro cultural e xuvenil de Muros

Muros

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 TROMPICALLO

Planeta Ardora

Teatro (PI)

06-10-2017 ás 20.00 h

Teatro Municipal

Tui

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 YLLANA

Yllana 25

Teatro (PA)

06-10-2017 ás 21.00 h

Auditorio Municipal de Vigo

Vigo

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 FRENCH CONNECTION II

Ciclo Fernando Rey

Audiovisual

06-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 TONI ERDMANN

De Maren Ade

Audiovisual

06-10-2017 ás 21.00 h

Auditorio do Centro Social do Mar

Bueu

Cinemas de Galicia

 LOS MECÁNICOS

Grandes éxitos dos anos 60

Musica (PA)

07-10-2017 ás 22.00 h

BâBâ bar

A Coruña

Rede Galega de Música ao vivo

 IGMIG

Ai, que lío

Musica (PA)

07-10-2017 ás 23.30 h

O Con do Moucho

A Illa de Arousa

Rede Galega de Música ao vivo

 HABELAS HAINAS

Habelas Hainas en concerto

Musica (PA)

07-10-2017 ás 22.30 h

Var con Uve

Moaña

Rede Galega de Música ao vivo

 TANXARINA

As bombas e o xeneral

Teatro (PI)

07-10-2017 ás 19.00 h

Sala Gurugú

A Coruña

Rede Galega de Salas

 CÍA MUNDO MANDARINA

Un Ramón de mandarinas

Teatro (PI)

07-10-2017 ás 18.00 h

Teatro del Andamio

A Coruña

Rede Galega de Salas

 TERRORISMO DE AUTOR

Valientes (propaganda para la escena)

Teatro (PA)

07-10-2017 ás 22.00 h

Teatro Ensalle

Vigo

Rede Galega de Salas

 XURXO CORTÁZAR

Desconexión

Teatro (PA)

07-10-2017 ás 20.00 h

Aula Municipal de Cultura

Betanzos

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 GRUPO CHÉVERE

Goldi libre!

Teatro (PA)

07-10-2017 ás 20.30 h

Fórum Metropolitano

A Coruña

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 CONTRAPRODUCIÓNS S.L

Nacidas libres

Teatro (PA)

07-10-2017 ás 20.00 h

Pazo da Cultura

Narón

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 TEATRO DO MORCEGO

Nosa señora das nubes

Teatro (PA)

07-10-2017 ás 20.00 h

Multiúsos da Xunqueira

Redondela

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 EDUCATEATRO PRODUCIÓNS

O mundo máxico de Pinocho

Teatro (PI)

07-10-2017 ás 18.00 h

centro cultural e xuvenil de Muros

Muros

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 PRODUCIÓNS DISPERSAS

O souto dos prodixios

Teatro (PI)

07-10-2017 ás 18.30 h

Sala Bahía

Foz

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 MALASOMBRA PRODUCIÓNS

Os fabulosos CLEANERS

Teatro (PI)

07-10-2017 ás 12.30 h

Teatro Principal da Estrada

A Estrada

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 PISTACATRO PRODUCTORA DE SOÑOS

Outono

Novo Circo (PI)

07-10-2017 ás 20.30 h

Centro Ágora

A Coruña

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 IBUPROFENO TEATRO

Raclette

Teatro (PA)

07-10-2017 ás 20.00 h

Auditorio Municipal da Xuventude

Cambados

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 ILMAQUINARIO TEATRO

Resaca

Teatro (PA)

07-10-2017 ás 20.30 h

Teatro Municipal

Tui

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 OFF GALICIA: CHANFAINA LAB

Matías / Próxima estación, San Sadurniño / Soli, soli / Sibila / Deuteronomio

Audiovisual

07-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 UN AMOR DE VERÁN

De Catherine Corsini

Audiovisual

07-10-2017 ás 19.00 h

Casa da Cultura

Allariz

Cinemas de Galicia

 NERUDA

De Pablo Larraín

Audiovisual

07-10-2017 ás 20.00 h

Audiotorio Municipal Ilduara

Celanova

Cinemas de Galicia

 JAVIER MARTÍN

O estado cru

Danza

07-10-2017 ás 19.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

Centro Dramático Galego. En Residencia | Dramaturxente

 TANXARINA

As bombas e o xeneral

Teatro (PI)

08-10-2017 ás 12.00 h

Sala Ingrávida

O Porriño

Rede Galega de Salas

 CÍA MUNDO MANDARINA

Un Ramón de mandarinas

Teatro (PI)

08-10-2017 ás 12.30 h

Teatro del Andamio

A Coruña

Rede Galega de Salas

 CÍA MUNDO MANDARINA

Un Ramón de mandarinas

Teatro (PI)

08-10-2017 ás 18.00 h

Teatro del Andamio

A Coruña

Rede Galega de Salas

 TERRORISMO DE AUTOR

Valientes (propaganda para la escena)

Teatro (PA)

08-10-2017 ás 21.00 h

Teatro Ensalle

Vigo

Rede Galega de Salas

 MIRCROMINA

5 historias para unha man

Teatro (PI)

08-10-2017 ás 12.00 h

Sala azul

Ourense

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 YLLANA

Yllana 25

Teatro (PA)

08-10-2017 ás 19.00 h

Teatro Principal de Ourense

Ourense

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 THE DUKE OF BURGUNDY

De Peter Strickland

Audiovisual

09-10-2017 ás 20.30 h

Cineclube Padre Feijoo (Biblioteca Pública Nodal)

Ourense

Extensión do Centro Galego de Artes da Imaxe (CGAI)

 THE DUKE OF BURGUNDY

De Peter Strickland

Audiovisual

09-10-2017 ás 23.00 h

Cineclube Padre Feijoo (Biblioteca Pública Nodal)

Ourense

Extensión do Centro Galego de Artes da Imaxe (CGAI)

 TEDDY WILLIAMS: CURTAMETRAXES

Curtocircuíto

Audiovisual

10-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 TEDDY WILLIAMS: EL AUGE HUMANO

Curtocircuíto

Audiovisual

10-10-2017 ás 20.30 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 BELLE DORMANT

De Adolpho Arrietta

Audiovisual

10-10-2017 ás 19.30 h

Cineclube Valle-Inclán (Casa do Saber)

Lugo

Extensión do Centro Galego de Artes da Imaxe (CGAI)

 VALENTÍN CAAMAÑO

Green with envy

Musica (PA)

11-10-2017 ás 00.00 h

Café- Concerto Jazz Filloa

A Coruña

Rede Galega de Música ao vivo

 REDRUM PRODUCCIONES

A nena que quería navegar

Teatro (PI)

11-10-2017 ás 12.00 h

Auditorio Municipal Hernán Naval

Ribadeo

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 GRUPO CHÉVERE

As Fillas Bravas

Teatro (PA)

11-10-2017 ás 21.00 h

Teatro Principal da Estrada

A Estrada

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 L'AMOUR FOU

Ciclo Cine Francés

Audiovisual

11-10-2017 ás 19.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 THE DUKE OF BURGUNDY

De Peter Strickland

Audiovisual

11-10-2017 ás 19.30 h

Cineclube Lumière (Auditorio Municipal)

Vigo

Extensión do Centro Galego de Artes da Imaxe (CGAI)

 PÉREZ&FERNÁNDEZ

Aguratrat

Teatro (PI)

12-10-2017 ás 18.30 h

Fórum Metropolitano

A Coruña

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 BLUES DO PAÍS

Blues do País en concerto

Musica (PA)

13-10-2017 ás 21.30 h

Cafe Cultural Auriense

Ourense

Rede Galega de Música ao vivo

 BAKIN BLUES BAND

Bakin Blues Band en concerto

Musica (PA)

13-10-2017 ás 00.00 h

Club Clavicémbalo

Lugo

Rede Galega de Música ao vivo

 CAXADE

E isto é o amor

Musica (PA)

13-10-2017 ás 22.30 h

Sala Super 8

Ferrol

Rede Galega de Música ao vivo

 ILMAQUINARIO TEATRO

Resaca

Teatro (PA)

13-10-2017 ás 21.30 h

Salón Teatro de Lalín

Lalín

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 BUTACAZERO

Voaxa e Carmín

Teatro (PA)

13-10-2017 ás 21.00 h

Auditorio Municipal Cine Alovi

As Pontes de García Rodríguez

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 XABIER DÍAZ

Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre

Musica (PA)

13-10-2017 ás 22.00 h

Pza. do Balneario de Arteixo

Arteixo

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 DESENCADRES: HEROME HILER

Bagatelle II / Marginalia / New Shores

Audiovisual

13-10-2017 ás 20.30 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 ANDHREA & THE BLACK CATS

Andhrea & the Black Cats en concerto

Musica (PA)

14-10-2017 ás 23.00 h

Fórum Celticum

Culleredo

Rede Galega de Música ao vivo

 ZAPA!

Igual es Diferente

Musica (PA)

14-10-2017 ás 22.00 h

Sala Karma

Pontevedra

Rede Galega de Música ao vivo

 A PANADARÍA

Elisa e Marcela

Teatro (PA)

14-10-2017 ás 20.30 h

Teatro Roosalía Castro

A Coruña

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 PRODUCIÓNS TEATRÁIS EXCÉNTRICAS

Mofa & Befa: Cranios Privilexiados... ou Crítica da Razón Perralleira

Teatro (PA)

14-10-2017 ás 20.30 h

Teatro da Beneficencia

Ortigueira

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 CONTRAPRODUCIÓNS S.L

Nacidas libres

Teatro (PA)

14-10-2017 ás 20.00 h

Auditorio Municipal da Xuventude

Cambados

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 DESENCADRES: STAN BRAKHAGE

Reels 1-5

Audiovisual

14-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 TORO

De Kike Maíllo

Audiovisual

14-10-2017 ás 19.30 h

Auditorio Municipal

Cariño

Cinemas de Galicia

 TORO

De Kike Maíllo

Audiovisual

14-10-2017 ás 20.00 h

Audiotorio Municipal Ilduara

Celanova

Cinemas de Galicia

Danza 3

 [IN]CONSTANTES TEATRO S.L.

1DESEO

Danza (PA)

15-10-2017 ás 19.00 h

Sala Principal

Ourense

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 EME2 EMOCIÓN&ARTE

Contacreques

Teatro (PI)

15-10-2017 ás 18.00 h

Auditorio Municipal

Narón

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 CULTURACTIVA

O Valo

Teatro (PI)

15-10-2017 ás 12.00 h

Sala azul

Ourense

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 BALLERINA

Audiovisual

15-10-2017 ás 17.30 h

Fundación Pazo de Mos

Mos

Mostra de Cine de Mos

 EME2 EMOCIÓN&ARTE

Contacreques

Teatro (PI)

16-10-2017 ás 10.00 h

Auditorio Municipal

Narón

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 EME2 EMOCIÓN&ARTE

Contacreques

Teatro (PI)

16-10-2017 ás 12.00 h

Auditorio Municipal

Narón

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 IKARIE XB-1

De Jindrich Polák

Audiovisual

16-10-2017 ás 20.30 h

Cineclube Padre Feijoo (Biblioteca Pública Nodal)

Ourense

Extensión do Centro Galego de Artes da Imaxe (CGAI)

 IKARIE XB-1

De Jindrich Polák

Audiovisual

16-10-2017 ás 23.00 h

Cineclube Padre Feijoo (Biblioteca Pública Nodal)

Ourense

Extensión do Centro Galego de Artes da Imaxe (CGAI)

 FKM: SECCIÓN ÓPERA PRIMA

Audiovisual

17-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 EMISIÓN DO PROGRAMA EL SÉPTIMO VICIO, DE RADIO 3

Audiovisual

17-10-2017 ás 20.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 FKM: SECCIÓN ÓPERA PRIMA

Audiovisual

17-10-2017 ás 21.15 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 CORRESPONDENCIAS

De Rita Azevedo Gomes

Audiovisual

17-10-2017 ás 19.30 h

Cineclube Valle-Inclán (Casa do Saber)

Lugo

Extensión do Centro Galego de Artes da Imaxe (CGAI)

 BERSERKER

CGAI | Ciclo cine español: banda aparte. Pablo Hernando

Audiovisual

18-10-2017 ás 20.30 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 FKM: SECCIÓNS SEN LÍMITES E ÓPERA PRIMA

Brain Story / Rueda cabeza / Lago sabroso

Audiovisual

18-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 FKM: SECCIÓNS SEN LÍMITES E ÓPERA PRIMA

Albores

Audiovisual

18-10-2017 ás 20.30 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 TANXUGUEIRAS

Tanxungueiras en concerto

Musica (PA)

19-10-2017 ás 21.00 h

Casa das Crechas

Santiago de Compostela

Rede Galega de Música ao vivo

 SARABELA TEATRO

Normas para saber vivir na sociedade moderna

Teatro (PA)

19-10-2017 ás 20.15 h

Edificio Multiusos

Monforte de Lemos

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 FKM: ALEISTER CROWLEY-KENNETH ANGER

Inauguration of the Pleasure Dome / Invocation of my Demon Brother / Lucifer Rising

Audiovisual

19-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 FKM

The Wicker Man (director's cut)

Audiovisual

19-10-2017 ás 20.30 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 EU, DANIEL BLAKE

De Ken Loach

Audiovisual

19-10-2017 ás 20.30 h

Casa da Cultura

Foz

Cinemas de Galicia

 ALFREDO GARCÍA QUINTET

Alfredo García Quintet en concerto

Musica (PA)

20-10-2017 ás 22.00 h

BâBâ bar

A Coruña

Rede Galega de Música ao vivo

 IGMIG

Ai, que lío

Musica (PA)

20-10-2017 ás 21.30 h

Cafe Cultural Auriense

Ourense

Rede Galega de Música ao vivo

 FLAMENCO KELIBÉN

Kelibén

Musica (PA)

20-10-2017 ás 23.00 h

El Contrabajo

Vigo

Rede Galega de Música ao vivo

 BRINKADELIA TROUPE

Brinkadelia Troupe en concerto

Musica (PA)

20-10-2017 ás 00.00 h

Pub Gatos

Melide

Rede Galega de Música ao vivo

 CORA SAYERS

Cora Sayers en concerto

Musica (PA)

20-10-2017 ás 23.30 h

Sala Bianco Sama

Vilagarcía de Arousa

Rede Galega de Música ao vivo

 CÍA.CIELO RASO

Naufragé(s)

Teatro (PA)

20-10-2017 ás 22.00 h

Teatro Ensalle

Vigo

Rede Galega de Salas

 REDRUM PRODUCCIONES

A canción do Elefante

Teatro (PA)

20-10-2017 ás 21.30 h

Salón Teatro de Lalín

Lalín

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 ARTESACÍA

Chola a it Girl

Teatro (PA)

20-10-2017 ás 21.30 h

Teatro Municipal

Tui

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 A PANADARÍA

Elisa e Marcela

Teatro (PA)

20-10-2017 ás 21.00 h

Auditorio Municipal de Vigo

Vigo

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 MAGÍN BLANCO

O camiño dos paxaros

Teatro (PI)

20-10-2017 ás 20.00 h

Casa da cultura Ramón Martínez López

Boiro

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 VOADORA

Calypso

Teatro (PA)

20-10-2017 ás 21.00 h

Teatro Lauro Olmo

O Barco de Valdeorras

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 FKM: CONCURSO INTERNACIONAL DE CURTAMETRAXES

Programa 1

Audiovisual

20-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 FKM: CONCURSO INTERNACIONAL DE CURTAMETRAXES

Programa 2

Audiovisual

20-10-2017 ás 20.30 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 ESQUECE MONELOS

De Ángeles Huerta

Audiovisual

20-10-2017 ás 21.00 h

Auditorio do Centro Social do Mar

Bueu

Cinemas de Galicia

 ANÓMICO TEATRO

Chuvia

Teatro

20-10-2017 ás 20.30 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

Centro Dramático Galego. En Residencia | Dramaturxente

 EMILIO RÚA

Emilio Rúa en acústico

Musica (PA)

21-10-2017 ás 00.00 h

Café Bar Cultural Roi Xordo

Allariz

Rede Galega de Música ao vivo

 AAF 60

AAF´60 en concerto

Musica (PA)

21-10-2017 ás 23.00 h

El Contrabajo

Vigo

Rede Galega de Música ao vivo

 ZAPA!

Igual es Diferente

Musica (PA)

21-10-2017 ás 22.00 h

Moon Music Club

Santiago de Compostela

Rede Galega de Música ao vivo

 BRINKADELIA TROUPE

Brinkadelia Troupe en concerto

Musica (PA)

21-10-2017 ás 23.30 h

O Con do Moucho

A Illa de Arousa

Rede Galega de Música ao vivo

 BLUES DO PAÍS

Blues do País en concerto

Musica (PA)

21-10-2017 ás 22.30 h

SalaSon

Cangas de Morrazo

Rede Galega de Música ao vivo

 LIBERTANGO TRÍO

Libertango Trío en concerto

Musica (PA)

21-10-2017 ás 22.30 h

Var con Uve

Moaña

Rede Galega de Música ao vivo

 CÍA.CIELO RASO

Naufragé(s)

Teatro (PA)

21-10-2017 ás 22.00 h

Teatro Ensalle

Vigo

Rede Galega de Salas

 EME2 EMOCIÓN&ARTE

Get Back

Teatro (PA)

21-10-2017 ás 21.00 h

Auditorio de Vilagarcia de Arousa

Vilagarcía de Arousa

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 EDITORIAL GALAXIA

María Fumaça

Teatro (PI)

21-10-2017 ás 19.00 h

Teatro Municipal

Tui

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 BUTACAZERO

na butaca

Teatro (PA)

21-10-2017 ás 20.00 h

Multiúsos da Xunqueira

Redondela

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 CONTRAPRODUCIÓNS S.L

Nacidas libres

Teatro (PA)

21-10-2017 ás 21.30 h

centro culturale xuvenil de Muros

Muros

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 BUTACAZERO

Voaxa e Carmín

Teatro (PA)

21-10-2017 ás 20.30 h

Teatro Jofre

Ferrol

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 FKM: MANSFIELD 66/67

Audiovisual

21-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 XAROPE TULÚ

Estrafalaria

Teatro (PI)

22-10-2017 ás 12.00 h

Sala Ingrávida

O Porriño

Rede Galega de Salas

 CÍA.CIELO RASO

Naufragé(s)

Teatro (PA)

22-10-2017 ás 21.00 h

Teatro Ensalle

Vigo

Rede Galega de Salas

 GRUPO CHÉVERE

As Fillas Bravas

Teatro (PA)

22-10-2017 ás 19.00 h

Auditorio Municipal da Xuventude

Cambados

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 DE VACAS

De Vacas

Musica (PA)

22-10-2017 ás 20.00 h

Centro Cultural Avenida

A Rúa

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 AVENTO PRODUCIÓNS TEATRAIS

Hansel e Gretel

Teatro (PI)

22-10-2017 ás 12.00 h

Sala Principal

Ourense

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 PRODUCIÓNS TEATRÁIS EXCÉNTRICAS

Mofa & Befa: Cranios Privilexiados... ou Crítica da Razón Perralleira

Teatro (PA)

22-10-2017 ás 20.30 h

Auditorio Municipal Hernán Naval

Ribadeo

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 BALLERINA

De Éric Warin e Éric Summers

Audiovisual

22-10-2017 ás 18.00 h

Casa da Cultura

Allariz

Cinemas de Galicia

 ANÓMICO TEATRO

Chuvia

Teatro

22-10-2017 ás 18.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

Centro Dramático Galego. En Residencia | Dramaturxente

 TIME CODE

Ciclo Premios Gaudí do cine catalán. Organiza: Academia Galega do Audiovisual

Audiovisual

23-10-2017 ás 18.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

 OZZY

Ciclo Premios Gaudí do cine catalán. Organiza: Academia Galega do Audiovisual

Audiovisual

23-10-2017 ás 20.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

 LA IDEA DE UN LAGO

Fóra de Serie

Audiovisual

24-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 LA IDEA DE UN LAGO

Fóra de Serie

Audiovisual

24-10-2017 ás 20.30 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 EBRO, DE LA CUNA A LA BATALLA

Ciclo Premios Gaudí do cine catalán. Organiza: Academia Galega do Audiovisual

Audiovisual

24-10-2017 ás 18.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

 LA PRÓXIMA PIEL

Ciclo Premios Gaudí do cine catalán. Organiza: Academia Galega do Audiovisual

Audiovisual

24-10-2017 ás 20.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

 DEAD SLOW AHEAD

De Mauro Herce

Audiovisual

24-10-2017 ás 19.30 h

Cineclube Valle-Inclán (Casa do Saber)

Lugo

Extensión do Centro Galego de Artes da Imaxe (CGAI)

 TALÍA TEATRO

Bicos con lingua

Teatro

24-10-2017 ás 10.30 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

 TALÍA TEATRO

Bicos con lingua

Teatro

24-10-2017 ás 12.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

 LA FLOR (PARTE 1)

OUFF

Audiovisual

25-10-2017 ás 19.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 ALCALDESA

Ciclo Premios Gaudí do cine catalán. Organiza: Academia Galega do Audiovisual

Audiovisual

25-10-2017 ás 18.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

 UN MONSTRUO VIENE A VERME

Ciclo Premios Gaudí do cine catalán. Organiza: Academia Galega do Audiovisual

Audiovisual

25-10-2017 ás 20.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

 ANGÉLICA (UNA TRAGEDIA)

De Manuel Fernández-Valdés

Audiovisual

25-10-2017 ás 19.30 h

Cineclube Lumière (Auditorio Municipal)

Vigo

Extensión do Centro Galego de Artes da Imaxe (CGAI)

 TALÍA TEATRO

Pelos na lingua

Teatro

25-10-2017 ás 10.30 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

 TALÍA TEATRO

Pelos na lingua

Teatro

25-10-2017 ás 12.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

 THE SOUL BREAKERS

The soul

Musica (PA)

26-10-2017 ás 22.00 h

Borriquita de Belém

Santiago de Compostela

Rede Galega de Música ao vivo

 VALENTÍN CAAMAÑO

Green with envy

Musica (PA)

26-10-2017 ás 21.00 h

Casa das Crechas

Santiago de Compostela

Rede Galega de Música ao vivo

 TINCHO FERNÁN

Tincho Fernán Banda

Musica (PA)

26-10-2017 ás 22.30 h

Sala Garufa Club

A Coruña

Rede Galega de Música ao vivo

 PRODUCIÓNS TEATRÁIS EXCÉNTRICAS

A Cabeza do Dragón

Teatro (PA)

26-10-2017 ás 21.00 h

Teatro Principal de Pontevedra

Pontevedra

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 XURXO CORTÁZAR

Desconexión

Teatro (PA)

26-10-2017 ás 20.30 h

Sala Bahía

Foz

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 CARMEN PENIN

Herdeiras

Musica (PA)

26-10-2017 ás 20.15 h

Edificio Multiusos

Monforte de Lemos

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 OUFF: JEANNETTE MUÑOZ

Envíos / Puchuncaví

Audiovisual

26-10-2017 ás 20.30 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 A PANADARÍA

Elisa e Marcela

Teatro

26-10-2017 ás 20.30 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

Centro Dramático Galego. En Residencia | Dramaturxente

 ELADIO Y LOS SERES QUERIDOS

Cantares

Musica (PA)

27-10-2017 ás 23.30 h

Sala Bianco Sama

Vilagarcía de Arousa

Rede Galega de Música ao vivo

 PRODUCIÓNS TEATRÁIS EXCÉNTRICAS

A Cabeza do Dragón

Teatro (PA)

27-10-2017 ás 20.45 h

Auditorio do Centro Cívico Cultural de Arteixo

Arteixo

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 XURXO CORTÁZAR

Desconexión

Teatro (PA)

27-10-2017 ás 00.00 h

Teatro Principal de Pontevedra

Pontevedra

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 TEATRO DO ATLÁNTICO

HELENA: Xuízo a unha lurpia

Teatro (PA)

27-10-2017 ás 21.00 h

Teatro Municipal Lauro Olmo

O Barco de Valdeorras

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 TEATRO DEL ANDAMIO

O ferro

Teatro (PA)

27-10-2017 ás 21.00 h

Casa da cultura Ramón Martínez López

Boiro

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 CICLO CINE FRANCÉS: JACQUES RIVETTE

Films D'apprentisage: aux quatre coins / La Quadrille / Le Divertissement

Audiovisual

27-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 DUENDE Y MISTERIO DEL FLAMENCO

Ciclo Fernando Rey

Audiovisual

27-10-2017 ás 20.30 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 CAXADE

E isto é o amor

Musica (PA)

28-10-2017 ás 21.30 h

Cafe Cultural Auriense

Ourense

Rede Galega de Música ao vivo

 LA MAR DE MARIONETAS

Cenicienta

Teatro (PI)

28-10-2017 ás 18.00 h

Fundación SGAE

Santiago de Compostela

Rede Galega de Salas

 HIGIÉNICO PAPEL TEATRO

Hansel y Gretel

Teatro (PI)

28-10-2017 ás 18.00 h

Teatro del Andamio

A Coruña

Rede Galega de Salas

 [IN]CONSTANTES TEATRO S.L.

1DESEO

Danza (PA)

28-10-2017 ás 20.00 h

Pazo da Cultura

Narón

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 TÍTERES CACHIRULO

Bala perdida

Teatro (PI)

28-10-2017 ás 18.30 h

Centro Ágora

A Coruña

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 PÍSCORE

Concerto Singular

Teatro (PI)

28-10-2017 ás 18.00 h

Teatro Pastor Díaz

Viveiro

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 ABARAJAR PRODUCCIONES

Gala máxica

Maxia (PI)

28-10-2017 ás 17.30 h

Casa da Cultura de Bertamiráns

Ames

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 BUTACAZERO

Na butaca

Teatro (PA)

28-10-2017 ás 20.00 h

Auditorio da Casa de Cultura

Cee

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 CONTRAPRODUCIÓNS S.L

O tolleito de Inishmaan

Teatro (PA)

28-10-2017 ás 20.00 h

Aula Municipal de Cultura

Betanzos

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 ELEFANTE ELEGANTE

Tropical

Teatro (PA)

28-10-2017 ás 20.00 h

Auditorio Municipal da Xuventude

Cambados

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 CGAI JÚNIOR

Rentrée des classes / Petite Lumière

Audiovisual

28-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 TONI ERDMANN

De Maren Ade

Audiovisual

28-10-2017 ás 19.30 h

Auditorio Municipal

Cariño

Cinemas de Galicia

 LA MAR DE MARIONETAS

Cenicienta

Teatro (PI)

29-10-2017 ás 12.30 h

Fundación SGAE

Santiago de Compostela

Rede Galega de Salas

 HIGIÉNICO PAPEL TEATRO

Hansel y Gretel

Teatro (PI)

29-10-2017 ás 12.30 h

Teatro del Andamio

A Coruña

Rede Galega de Salas

 HIGIÉNICO PAPEL TEATRO

Hansel y Gretel

Teatro (PI)

29-10-2017 ás 18.00 h

Teatro del Andamio

A Coruña

Rede Galega de Salas

 PRODUCIÓNS TEATRÁIS EXCÉNTRICAS

A Cabeza do Dragón

Teatro (PA)

29-10-2017 ás 19.00 h

Teatro Principal de Ourense

Ourense

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 TEATRO Ó CUBO

O Faiado

Teatro (PI)

29-10-2017 ás 12.00 h

Sala Principal

Ourense

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 CONTRAPRODUCIÓNS S.L

O tolleito de Inishmaan

Teatro (PA)

29-10-2017 ás 18.30 h

Auditorio Municipal de Cedeira

Cedeira

Rede Galega de Teatros e Auditorios

 A PANADARÍA

Elisa e Marcela

Teatro

29-10-2017 ás 18.00 h

Salón Teatro

Santiago de Compostela

Centro Dramático Galego. En Residencia | Dramaturxente

 MORE

Ciclo Cine Francés

Audiovisual

31-10-2017 ás 18.00 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe

 MORE

Ciclo Cine Francés

Audiovisual

31-10-2017 ás 20.30 h

CGAI

A Coruña

Centro Galego de Artes da Imaxe