-Subvenciˇns ß produciˇn escÚnica: resoluciˇn

[25/05/2018] A Axencia Galega das Industrias Culturais (Agadic) da Consellería de Cultura, Educación e Ordenación Universitaria fai pública a relación de proxectos subvencionados e non subvencionados, puntuacións e contías concedidas ao abeiro da súa convocatoria de axudas á produción escénica para 2017, de acordo coa convocatoria publicada no DOG núm. 243, do 26 de decembro de 2017.

Relación de proxectos subvencionados, puntuacións e contías concedidas

 Mod.  Beneficiario  Proxecto  Puntos  Total concedido 2018 2019
 1  Xarope Tulú, SC  Nómades  65,75   15.378,94 €  4.731,99 €  10.646,95 €
 1  Magín Blanco García  A nena e o grilo máis alá  64,08   15.932,04 €  4.902,17 €  11.029,87 €
 1  Luis Vallecillo González  Cantamos?  63,75   14.972,90 €  4.607,05 €  10.365,85 €
 1  Celtia Figueiras Rama  A toupiña...  57,76   13.756,79 €  4.232,86 €  9.523,93 €
 1  Cristina Collazo Gómez  Teatro á feira  55,33   7.345,61 €  2.260,19 €  5.085,42 €
 1  Odaiko Crea, SL  Mar adiante  53,91   12.975,16 €  3.992,36 €  8.982,80 €
 1  Antón Coucheiro Faílde  Camaré  53,25   4.973,90 €  1.530,43 €  3.443,47 €
 1  Isabel Gago Portas  Señora que pasea pola rúa
 con dous cans preciosos
 52,84   12.757,92 €  3.925,51 €  8.832,41 €
 1  Raquel Oitavén Fernández /
 Marta Alonso Tejada
 *Coprodución
 Traspediante-Duelirium: Alma
 50,59   9.985,62 €  3.072,50 €  6.913,12 €
 2  Baobab Teatro, SL  Caracol caracoleiro  74,08   21.249,27 €  6.538,24 €  14.711,03 €
 2  Titeres Cachirulo, SL  Cronopios  73,91   17.904,09 €  5.508,95 €  12.395,14 €
 2  Atlántico Prod. Teatrais, SL  Dúas donas que bailan  72,58   19.606,55 €  6.032,78 €  13.573,77 €
 2  Chévere Producións, SL  Anatomía dunha serea  72,08   10.374,36 €  3.192,11 €  7.182,25 €
 2  Ignacio Vilariño Sanmartin  Auga que non vas a beber  71,51   19.336,13 €  5.949,58 €  13.386,55 €
 2  Viravolta Títeres, SL  Contos ao pé da cama  70,33   14.436,65 €  4.442,05 €  9.994,60 €
 2  Teatro Ensalle, SLL  Arar  69,58   16.083,94 €  4.948,90 €  11.135,04 €
 2  Vallés&Patiño, SC  Los limones, la nieve
 y todo lo demás
 68,08   19.282,86 €  5.933,19 €  13.349,67 €
 2  Malasombra Producións, SL  Nós  (Historia de Galicia)  67,58   19.606,55 €  6.032,78 €  13.573,77 €
 2  Marta Pérez Alonso  Sofía e as postsocráticas  61,84   20.576,68 €  6.331,29 €  14.245,39 €
 2  Produccións Teatrais Talía, SL  A primeira vez  60,43   16.535,91 €  5.087,97 €  11.447,94 €
 2  Redrum Producións, SL  Contos do recreo  60,34   17.776,80 €  5.469,78 €  12.307,02 €
 2  Rubén Vilanova Romero  *A Gala  49,09   7.703,28 €  2.370,24 €  5.333,04 €
 3  Contraproducións, SL  Commedia,
 un xoguete para Goldoni
 79,34   42.498,54 €  13.076,47 €  29.422,07 €
 3  Voadora S. Coop Galega  Viñémolo dar todo  79,18   37.665,49 €  11.589,38 €  26.076,11 €
 3  Producións Teatrais Excéntricas, SL  Carpe diem  77,16   36.680,61 €  11.286,34 €  25.394,27 €
 3  Emedous Produción e Distribución, SL  A Leituga  72,33   27.092,06 €  8.336,02 €  18.756,04 €
 3  Sarabela, SL  Celebración  72,24   40.825,15 €  12.561,58 €  28.263,57 €
 3  Pistacatro Productora de Soños, SL  Mezzo  66,06   38.444,17 €  11.828,98 €  26.615,19 €
 4  Teatro do Noroeste, SL  Da avaricia, a luxuria
 e a morte
 72,84   50.643,66 €  15.582,66 €  35.061,00 €
 4  Kukas Producións, SL  Arquelina e Marchelino  71,5   47.598,37 €  14.645,65 €  32.952,72 €
 
*Proxectos de danza
 
Relación de proxectos non subvencionados e puntuacións

 Mod.  Solicitante  Proxecto  Puntos
 1  Ainé Producciones, SL  Os coleccionistas  47,41
 1  Elena Varela Barrio  STRPTS/ Fin de tempada  46,59
 1  Julio Fernández Peláez  Mer (ou o invisible)  44,00
 1  Francisco Borja Insua Lema  Ultramarinos finisterrae  41,92
 1  Amarelas Produccións, SL  Liberto  41,49
 1  Avelina Pérez Pérez  Proxecto Love 2.0  39,91
 1  Vanesa Martínez Sotelo  Finxido  39,49
 1  Chiripa Produccións, SL  Verduras e hortalizas.
 Historia dos amores de grelo  e ceboliña
 39,08
 1  María Rodríguez Ramos   Toda a beleza do mundo  37,91
 1  Estudio do momento, SC  Macbeth, o ruído e a furia  37,16
 1  Mikel Arístegui Tello  In between  36,42
 1  Paula Quintas Santos  Plastic  35,91
 1  Helen Erika Bertels  Nimiedades  31,92
 1  Aantena, SC  Man, o home  28,93
 1  Francisco Sieira González  Entresoños  24,67
 2  Kukas Producciones, SL  De trebellos, perellos e fedellos  59,83
 2  Teatro Babaluva, SL  Minia convídate a xogar  52,83
 2  Javier Fernández Martín  Método negro  41,5
 2  Orquesta de Cámara Galega, SL  Groba, unha viaxe desdo o silencio  33,41
 2  Guillermo Torres Jack  O mal  26,17
 3  Paloma Lugilde Rodríguez  Woyzeck  48,83
 3  Novagalegadedanza, SLU  Algo vivo  46,42
 3  Paloma Pérez-Colomer Cachafeiro  In concerto  44,49
 4  Musicarte Rey Saavedra, S.C  A Espadela. Tres estampas galegas  19,34
 
 
MODALIDADES
1. Nova creación
2. Pequeno formato
3. Mediano formato
4. Gran formato
 
 
COMISIÓNS
-Comisión para os criterios automáticos:           
Marcelina Calvo Domínguez (presidenta)
María Paredes Rodríguez (vogal)
Javier López Crende (secretario)
               
-Comisión para os criterios artísticos:   
Inmaculada López Silva (presidenta)
Anxo Manoel Lamelo Fernández (vogal)
Begoña Llamosa Albizu (vogal)
Javier López Crende (secretario)

-Resolución en pdf